AKTUALITY

AKTUALITY

Valná hromada ASNEP 2023

29 dubna, 2023
Včera proběhla důležitá Valná hromada, na níž členové ASNEP probírali klíčové body a hlasovali ve více věcech. A jak to celé dopadlo?

Letní program 2023

11 dubna, 2023
Plakáty s přehledným programem letních akcí pro děti.

Setkání s ředitelem regionální televize rtm+ Janem Punčochářem

6 dubna, 2023
Před několika týdny zástupci ASNEP (prezidentka Lucie Sedláčková Půlpánová, člen Rady Milan Fritz, Věra Strnadová a Martin Novák za Expertní komisi pro skryté titulky a Šárka Prokupisová za Legislativní komisi) se sešli s ředitelem regionální televize rtm+ Janem Punčochářem.

Dopis nově zvolenému prezidentovi

12 března, 2023
Organizace ASNEP nyní oslovila otevřeným dopisem nového prezidenta P. Pavla se žádostí o zajištění tlumočení do ČZJ a přepisu do titulků v případě tiskových konferencí, které bude prezident a jeho kancelář pořádat.

Inaugrace

3 března, 2023
Příští týden proběhne inaugurace prezidenta Petra Pavla. Česká televize připravila program, který bude otitulkovaný.

Setkání zástupců ASNEP s vedoucí oddělení služeb pro smyslově postižené diváky České televize

28 února, 2023
Zástupci ASNEP se sešli s novou vedoucí oddělení služeb pro smyslově postižené diváky Petrou Kinclovou. Ta ve funkci nahradila Vladimíra Salzmana, který odešel do důchodu.

Setkání s výkonným ředitelem regionální televize rtm+

28 února, 2023
Prezidentka ASNEP Lucie Sedláčková Půlpánová, člen Rady rady ASNEP Milan Fritz a předsedkyně expertní komise pro skryté titulky Věra Strnadová se sešli s výkonným ředitelem regionální televize rtm+ Janem Punčochářem. Tématem schůzky bylo zpřístupnění televizního vysílání osobám se sluchovým postižením.

Setkání s komisařkou pro lidská práva Rady Evropy

28 února, 2023
Prezidentka ASNEP Lucie Sedláčková Půlpánová se zúčastnila setkání neziskových organizací zaměřujících se na osoby se zdravotním postižením s komisařkou pro lidská práva Rady Evropy Dunjou Mijatović. Paní komisařku zajímala situace v České republice.

Den sluch -odloženo

25 února, 2023
ASNEP by vám všem chtěl oznámit dvě zprávy - jednu špatnou a jednu dobrou.

Prezidentské volby 2023 – přístupnost pro neslyšící

21 ledna, 2023
Máme pro vás dobrou zprávu. Pro druhé kolo voleb se podařilo zajistit tlumočení prezidentských debat na všech třech hlavních televizních stanicích: ČT, Nova i Prima.

Vánoční přání

20 prosince, 2022
Jménem Rady ASNEP Vám všem přejeme krásně prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2023.

ČTÚ od 1. 1. 2023

18 prosince, 2022
Rádi bychom vás informovali, že z rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu budou od 1.1.2023 tyto 4 firmy: T-Mobile Czech Republic a.s., Vodafone Czech Republic a.s., O2 Czech Republic a.s. a PODA a.s. poskytovat 200 Kč slevu pro osoby zdravotně postižené

Vánoční pohádky

15 prosince, 2022
Víme, že Vás mrzí, že letos nebude nová pohádka, a tak pro Vás Televizní klub neslyšících připravil malou náhradu.

Prezident 2023

6 prosince, 2022
Vážení přátelé, chceme Vás informovat, že již od zítřka začne speciální vysílání Hyde Park s kandidáty na prezidenta, každý večer vždy s jedním z osmi kandidátů, kteří souhlasili s účastí. Vždy v čase ve 20:15. Pořad bude tlumočen do českého znakového jazyka a opatřen titulky. Rada ASNEP

Statistika iVysílání

8 listopadu, 2022
Česká televize zveřejnila statistiku týkající se zvukového popisu, skrytých titulků a tlumočení do ZJ v pořadech dostupných na iVysílání.

Mezinárodní znakový systém 2

1 října, 2022
Chceme Vás informovat o možnosti přihlásit se na kurz Mezinárodního znakového systému.

Gratulace paní profesorce Aleně Macurové

30 září, 2022
Rada ASNEP gratuluje paní profesorce Aleně Macurové, která ve středu 28. 6. 2022 získala Stříbrnou medaili předsedy Senátu.