Valná hromada ASNEP 2023

29 dubna, 2023
Včera proběhla důležitá Valná hromada, na níž členové ASNEP probírali klíčové body a hlasovali ve více věcech. A jak to celé dopadlo?

Letní program 2023

11 dubna, 2023
Plakáty s přehledným programem letních akcí pro děti.

Setkání s ředitelem regionální televize rtm+ Janem Punčochářem

6 dubna, 2023
Před několika týdny zástupci ASNEP (prezidentka Lucie Sedláčková Půlpánová, člen Rady Milan Fritz, Věra Strnadová a Martin Novák za Expertní komisi pro skryté titulky a Šárka Prokupisová za Legislativní komisi) se sešli s ředitelem regionální televize rtm+ Janem Punčochářem.

Dopis nově zvolenému prezidentovi

12 března, 2023
Organizace ASNEP nyní oslovila otevřeným dopisem nového prezidenta P. Pavla se žádostí o zajištění tlumočení do ČZJ a přepisu do titulků v případě tiskových konferencí, které bude prezident a jeho kancelář pořádat.

Inaugrace

3 března, 2023
Příští týden proběhne inaugurace prezidenta Petra Pavla. Česká televize připravila program, který bude otitulkovaný.

Setkání zástupců ASNEP s vedoucí oddělení služeb pro smyslově postižené diváky České televize

28 února, 2023
Zástupci ASNEP se sešli s novou vedoucí oddělení služeb pro smyslově postižené diváky Petrou Kinclovou. Ta ve funkci nahradila Vladimíra Salzmana, který odešel do důchodu.

Setkání s výkonným ředitelem regionální televize rtm+

28 února, 2023
Prezidentka ASNEP Lucie Sedláčková Půlpánová, člen Rady rady ASNEP Milan Fritz a předsedkyně expertní komise pro skryté titulky Věra Strnadová se sešli s výkonným ředitelem regionální televize rtm+ Janem Punčochářem. Tématem schůzky bylo zpřístupnění televizního vysílání osobám se sluchovým postižením.

Setkání s komisařkou pro lidská práva Rady Evropy

28 února, 2023
Prezidentka ASNEP Lucie Sedláčková Půlpánová se zúčastnila setkání neziskových organizací zaměřujících se na osoby se zdravotním postižením s komisařkou pro lidská práva Rady Evropy Dunjou Mijatović. Paní komisařku zajímala situace v České republice.

Den sluch -odloženo

25 února, 2023
ASNEP by vám všem chtěl oznámit dvě zprávy - jednu špatnou a jednu dobrou.

Prezidentské volby 2023 – přístupnost pro neslyšící

21 ledna, 2023
Máme pro vás dobrou zprávu. Pro druhé kolo voleb se podařilo zajistit tlumočení prezidentských debat na všech třech hlavních televizních stanicích: ČT, Nova i Prima.